Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisolokaty?

Popularne niegdyś w Polsce polisolokaty nazywane również polisami inwestycyjnymi były produktami finansowymi sprzedawanymi głównie przez towarzystwa ubezpieczeniowe pod płaszczykiem niezwykle bezpiecznych produktów ubezpieczeniowych. Ich głównym kanałem dystrybucyjnym były najczęściej banki oraz powiązani z nimi doradcy finansowi. Choć polisolokaty były promowane jako produkty bezpieczne i obarczone praktycznie znikomym ryzykiem inwestycyjnym przyniosły nabywcom znacznie więcej skorzy niż pożytku.



Błędy przeszłości


Bardzo wiele osób, które nabyły taką polisolokatę zamiast spodziewanych zysków poniosły straty, ale likwidacja tego typu polisy zabezpieczona jest dość często niebotycznie wysoką opłatą likwidacyjną. Na szczęście istnieje dobry sposób, który pomoże uniknąć kosztów i w efekcie otrzymać zwrot poniesionej opłaty likwidacyjnej.

Likwidacyjne opłaty - co to takiego?


Opłaty likwidacyjne są nakładane na klientów pragnących przedterminowo rozwiązać umowę z ubezpieczycielem i wypłacić złożone na polisie środki. Na skutek takiego postępowania klient traci z reguły znaczną część zainwestowanej kwoty. Opłaty takie stanowią rodzaj kary umownej, których stosowanie w świetle prawa jest w większości przypadków zabronione i nielegalne. Bardzo poważne wątpliwości budził swojego czasu również brak informacji na ten temat przed podpisaniem umowy. Opłaty likwidacyjne w niektórych polisach przybierają postać wartości wykupu, świadczenia wykupu, opłaty za dystrybucję czy np. opłaty dystrybucyjnej. We wszystkich przypadkach chodzi jednak o to samo.


Odzyskanie opłaty likwidacyjnej

Na szczęście nic straconego. Wobec nieuczciwych bankowych praktyk można wnieść pozew, a orzecznictwo sądowe w większości przypadków jest po stronie klienta. Warto w tym celu skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej oferowanej przez renomowaną kancelarię, która jest w stanie odzyskać bezprawnie pobrane koszty. Obecnie wiele osób odzyskuje swoje pieniądze za pomocą pozwów indywidualnych, które mają dużo większą skuteczność niż pozwy zbiorowe.
Każdy poszkodowany w wyniku podpisania niekorzystnych umów polisolokat powinien walczyć o swoje pieniadze.

Komentarze