Ze względu na swoistą modę na posiadanie szczupłej sylwetki, popularne są różnego rodzaju diety, które rzekomo pozwalają na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Jedną z bardziej znanych diet, zwłaszcza wśród młodych kobiet, jest dieta baletnicy, która pozwala na szybkie osiągnięcie zadowalających efektów.
Na czym polega dieta baletnicy?
Dieta zalicza się do bardzo restrykcyjnych i zaleca się nie dłuższe jej stosowanie, niż przez okres 10 dni. Może się wydawać, że jest to zbyt krótki czas, aby skutecznie zwalczyć nadwagę, jednak dzięki ograniczeniom diety baletnicy wystarczy to, aby pozbyć się co najmniej kilku kilogramów. Każdy dzień posiada dokładną rozpiskę, dotyczącą tego, co można jeść w ciągu dnia. Wygląda to następująco:
Dzień 1 i 2: jedynie woda i kawa bez cukru (maksymalnie 4 filiżanki)
Dzień 3 i 4: 2x chudy ser biały (np. serek wiejski) i jeden jogurt naturalny
Dzień 5 i 6: ziemniaki w mundurkach (maksymalnie 12 sztuk)
Dzień 7 i 8: pół kilograma mięsa drobiowego
Dzień 9 i 10: warzywa zielone i pomidory (bez ograniczeń)
Dodatkowo od 3 dnia diety zalecane jest podjęcie aktywności fizycznej
Efekty diety baletnicy
Dzięki restrykcyjnym założeniom diety i ograniczeniu spożywanych posiłków w ciągu 10 dni jej trwania można spalić około 10 kilogramów, czyli jeden kilogram dziennie. Jest to niezwykle atrakcyjna perspektywa, zwłaszcza dla osób, którym zależy na szybkim pozbyciu się zbędnych kilogramów.
Dieta czy głodówka?
Ze względu na bardzo ograniczone spożywanie posiłków, zwłaszcza w ciągu dwóch pierwszych dni trwania diety, kiedy nie spożywa się ich wcale, przez profesjonalnych dietetyków jest ona uznawana za absurd i porównywana do głodówki.
Przez niewielką wartość odżywczą spożywanych posiłków i konieczność aktywności fizycznej, stosowanie tej diety może grozić omdleniami, a osoba ją stosująca czuć będzie ciągły głód, przez co nie każdy ma dość determinacji, aby spełniać całkowicie jej założenia. Ponadto po zakończeniu diety zalecane jest przejście na inną dietę niskokaloryczną, ze względu na duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.
Komentarze
Prześlij komentarz